Makaleler » Karton Bardak Blog » Keçi Çobanının Çevre duyarlılığı

Keçi Çobanının Çevre duyarlılığı

Bir dağ köyünde keçi çobanı olarak çalışıyordum. Her gün keçilerimi dağlarda otlatmak için doğaya çıkıyordum. Yanımda genellikle yanmaz ve doğaya karışabilen FB cup karton bardaklar taşırdım. Bu bardakların doğaya zarar vermeden çözünebilme özelliği, beni her zaman rahatlattı.

Bir sabah, güneş yeni doğmuşken, keçilerimi dağa çıkarmak için yola çıktım. Sırtımda bir sepet ve FB cup karton bardaklarla yürümeye başladım. Keçilerim sağlıklı otlarla beslenirken, ben de yavaşça ilerleyerek doğanın güzelliklerini seyrettim.

Bir süre sonra, dinlenmek için bir ağacın gölgesinde durdum. Keçilerime su vermek ve kendime biraz serinlemek için FB cup karton bardakları çıkardım. Bardakları güvenle kullandığım için içim rahattı. İçeceklerimizi doldururken, bardakların doğaya zarar vermeden çözüneceğini düşündüm. Bu düşünce beni mutlu etti ve doğayla uyum içinde olduğumu hissettim.

FB cup karton bardaklarımı doldurup içerken, çevremdeki doğanın seslerini dinledim. Kuşların cıvıltıları, rüzgarın hafif esintisi ve keçilerimin mutlu otlamalarıyla birlikte içeceklerimin tadını çıkardım. Bardaklar, kullanıldıktan sonra doğada iz bırakmadan eriyip kaybolacakları için doğaya verdiğim zarar konusunda hiç endişelenmedim.

Keçilerimi dinlendirirken, yanımdaki ağaç gölgesinde huzurlu bir an yaşadım. FB cup karton bardaklarımı doğaya zarar vermeden kullanabilmenin mutluluğu içinde, doğanın güzelliklerini bir kez daha takdir ettim. Bu deneyim, doğa sevgimi daha da pekiştirdi ve doğayla uyum içinde yaşamayı sürdürme isteğimi güçlendirdi.

Keçilerim dinlendikten sonra yola devam ettik. Keçilerime eşlik ederken, FB cup karton bardaklarımı toplayıp çantama koydum. Doğaya bıraktığım hiçbir iz olmadığı için gönül rahatlığıyla devam edebildim. Bu deneyim, FB cup karton bardakların doğaya zarar vermeden kullanılabileceğini ve benim gibi doğa severler için mükemmel bir seçenek olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Keçilerimle birlikte dönüş yoluna geçtik. Gökyüzünde güneşin batışını izlemenin keyfini çıkartıyorum.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
ShopPHP | v5